IMGW wydało żółte ostrzeżenia 1. stopnia przed burzami z gradem. Alerty obowiązują w województwach: warmińsko-mazurskim, pomorskim, zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, małopolskim, łódzkim, opolskim i dolnośląskim.
Pogoda. Gdzie jest burza? IMGW ostrzega
Ostrzeżenia w przeważającej większości zostały wydane do późnych godzin nocnych w sobotę. Ostatnie będą obowiązywać do godz. 23. Najwięcej burz rozproszonych jest na ten moment na Pomorzu. Radary online na bieżąco pokazują, gdzie jest burza. Obecnie chmury pokrywają zdecydowaną większość Polski.
![]()
Jeśli chodzi o temperaturę, to o godz. 14 termometry w Terespolu pokazywały 20,5 stopnia Celsjusza. Z kolei najchłodniej było w Szczecinku, gdzie słupki rtęci pokazywały tylko 9 kresek. Średnio temperatura ma się wahać od 14 do 19 st. C. W porywach wiatr może osiągać prędkość do 55 km/h, a lokalnie nawet do 90 km/h. Miejscami może spaść od 15 do 20 mm deszczu.
Pogoda w sobotę przez cały dzień będzie niekorzystnie wpływać na organizm człowieka. Tylko wieczorem na południowym zachodzie warunki biometeorologiczne poprawią się do obojętnych.
Czytaj też:
Wakacje nad morzem, na Mazurach lub w Bieszczadach? IMGW prognozuje, gdzie będzie ciepło
